W trzykondygnacyjnych blokach deweloper zaplanował mieszkania o powierzchni od 29 do 76 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Do mieszkań na parterach są przypisane ogródki. Robyg WPB zapewnia też  pakiet ekologicznych rozwiązań: panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki do samochodów elektrycznych i system inteligentnego domu, który pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej i obniżyć rachunki za media.

Osiedle powstanie na Psim Polu, w bliskiej okolicy dorzecza Widawy, do której nawiązuje nazwa osiedla. – To nasza kolejna inwestycja w tej części miasta. Budujemy także trzeci etap Uroczyska na Sołtysowicach. Bez wątpienia atutem tej lokalizacji jest cicha okolica i spokojna atmosfera, a do tego bliskość terenów zielonych, która sprzyja odpoczynkowi i rekreacji – mówi cytowana w komunikacie Joanna Chojecka ze spółki Robyg.

We Wrocławiu, łącznie z najnowszym Osiedlem nad Widawą, deweloper realizuje pięć inwestycji (754 mieszkań i domów). - W kolejnych latach planujemy dalszą ekspansję na wrocławskim rynku – zapowiadają przedstawiciele firmy.