Dom Bridge End House w Dorchester-on-Thames w Oxfordshire zaprojektowała para małżeństwa architektów Donald Morrison i Julia Fielding w 1965 roku. Nie tylko zaprojektowali dom, ale także w nim zamieszkali z dziećmi.

Bridge End House stoi na 2,5 metrowych stalowych słupach. Dostać się do niego można po specjalnym moście. Do Tamizy jest zaledwie 15 metrów, a działka na której stoi dom jest terenem zalewowym rzeki, która zalewa działkę regularnie co trzy lata. Woda nigdy nie dotarła do wnętrza budynku.

Dom wystawiono na sprzedaż za 1,25 mln funtów, czyli nieco ponad 6 mln złotych.

Donald Morrison i Julia Fielding mieszkali w tym domu przez 50 lat. Po śmierci rodziców ich najmłodszy syn postanowił sprzedać dom swojego dzieciństwa.

Dom ma powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych. Z obszernego salonu jest wyjście na taras, z którego synowie architektów co trzy lata łowili ryby. Poza tym w domu jest sześć  sypialni - największa z nich ma prywatną łazienkę i dużą garderobę. Poza tym jest duży salon i nowoczesna kuchnia, jadalnia, pracownia oraz pomieszczenie gospodarcze i druga łazienka.

W domu są drewniane podłogi oraz drewniane panele na ścianach. Dzięki oknom sięgającym od podłogi do sufitu dom jest bardzo jasny i przestrzenny, sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Obok domu, na wzniesieniu jest też garaż na dwa samochody. Dom stoi na działce o powierzchni ponad 28 tys. metrów kwadratowych.