Polski rynek przyciąga kolejnych inwestorów instytucjonalnych budujących portfele mieszkań na wynajem (PRS), swoją niszę zagospodarowuje MVGM, międzynarodowy zarządca nieruchomości. Do Polski firma weszła pod koniec 2019 r., przejmując od JLL biznes zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, a pod koniec 2020 r. zapowiedziano ekspansję na rynek PRS.

MVGM właśnie zawarło umowę z PFR Nieruchomości, do niedawna właścicielem największego działającego w Polsce portfela mieszkań na wynajem. Spółka będzie zarządzać 513 lokalami na oddanym niedawno osiedlu Nowy Nikiszowiec w Katowicach, które powstało w ramach programu Mieszkanie+.

Aktualnie MVGM zarządza ponad 600 mieszkań.

- Dzięki zespołowi specjalistów, wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu różnymi nieruchomościami w Polsce, wzbogaconemu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami mieszkaniowymi w Europie, jesteśmy gotowi na prowadzenie projektu zarządczego w dowolnej skali. Nowy Nikiszowiec to dla nas istotny etap w budowie pozycji MVGM w Polsce jako kluczowego partnera i doradcy w zakresie zarządzania dla klientów z sektora PRS – skomentowała Agnieszka Nowak, dyrektor zarządzająca MVGM w Polsce.

Za Nowy Nikiszowiec w tym roku PFR Nieruchomości otrzymał nagrodę „Rzeczpospolitej" Real Estate Impactor w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta".