Wynajęła 8 tysięcy metrów kwadratowych biur w nowo budowanym kompleksie biurowym A4 Business Park w Katowicach. To przeszło 80 proc. powierzchni biurowej w tym budynku, jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w tej części miasta. Wynajmującym jest kielecki deweloper Echo Investment. PKP Cargo przeprowadzi się do nowej siedziby we wrześniu.

Kolejowa spółka w Katowicach działa obecnie w dwóch lokalizacjach. Ma własny budynek przy ulicy Huberta w dzielnicy Brynów oraz wynajmuje drugi w centrum miasta w Alei Korfantego. Przeniesienie obu siedzib w jedno miejsce ma na celu poprawę funkcjonowania katowickich biur spółki i poprawić warunki pracy. Taka koncentracja siedzib to trend widoczny w dużych korporacjach. Przeprowadzkę będzie organizować międzynarodowa agencja doradcza Savills.

- Postanowiliśmy zrezygnować z dwóch odrębnych siedzib i postawiliśmy na jedno wspólne biuro dla zakładu i katowickiej centrali. Pozwoli to na efektywniejsze zarządzanie biurami i optymalizację kosztową – mówi, członek zarządu PKP Cargo ds. finansowych, Łukasz Hadyś.

A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza sieć komunikacji miejskiej – w sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. A4 Business Park składa się z trzech budynków. Budowa pierwszego wraz z wielopoziomowym parkingiem na 560 miejsc zakończyła się w I kwartale ubiegłego roku. Siedmiokondygnacyjny budynek został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM. W ramach II etapu inwestycji powstaje 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej około 9 tys. metrów kwadratowych.

- Umowa zawarta przez PKP Cargo oraz Echo Investment to jedna z największych transakcji najmu powierzchni biurowej w Katowicach w ciągu ostatnich lat – mówi szef działu reprezentacji najemcy w Savills w Polsce, Tomasz Subocz.

Projekt A4 Business Park został opracowany przez krakowskie biuro architektoniczne DDJM. W styczniu 2015 roku oba budynki uzyskały certyfikaty BREAAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology – system oceny jakości budynków) na poziomie „Very Good".

-PKP Cargo,Katowice,biura,wynajem

PKP Cargo w nowej siedzibie

-PKP Cargo wynajęło nowy biurowiec w Katowicach