Reklama

Analitycy wierzą w deweloperów

W tym roku dobre tendencje na rynku nieruchomości utrzymają się, podaż nowych mieszkań powinna rosnąć, ceny również.

Publikacja: 20.08.2017 16:24

Analitycy wierzą w deweloperów

Foto: Fotorzepa/Adam Burakowski

Wystarczy przespacerować się ulicami miast w Polsce, aby zaobserwować boom na rynku nieruchomości. Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań i nie narzekają na brak chętnych do zakupu. Szybko rozwija się również rynek nieruchomości komercyjnych (np. biurowce, magazyny).

Na warszawskiej giełdzie notowanychy jest 33 deweloperów. Ich akcje są skupione w subindeksie WIG-nieruchomości. Przez ostatnie 12 miesięcy indeks ten wzrósł o 25 proc., natomiast od początku tego roku o ok. 14 proc.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nieruchomości
Coraz mniej wolnych miejsc noclegowych w górach i nad morzem
Nieruchomości
Ronson liczy na wzrost sprzedaży mieszkań
Nieruchomości
Fabryka Park w Katowicach w nowych rękach
Nieruchomości
White Stone Development wybuduje mieszkania w Warszawie i Szczecinie
Nieruchomości
PRS. Ponad pół tysiąca lokali na wynajem w AFI Home Metro Zachód
Reklama
Reklama