Reklama

W Polsce rusza likwidacja szpitali dla chorych na COVID-19

Rusza stopniowa likwidacja placówek jednoimiennych dla chorych na Covid-19.

Aktualizacja: 01.06.2020 09:55 Publikacja: 31.05.2020 19:00

Szpital w Łomży nie jest już placówką jednoimienną. W drugim tygodniu czerwca część oddziałów wznowi

Szpital w Łomży nie jest już placówką jednoimienną. W drugim tygodniu czerwca część oddziałów wznowi pracę

Foto: Polska Press

Szpitale jednoimienne, czyli specjalistyczne placówki dla pacjentów z Covid-19, powstały w połowie marca. Uruchomiono wówczas 22 takie placówki z 7424 łóżkami. Okazało się jednak, że nie było gwałtownego wzrostu liczby zakażonych, aż 60 proc. łóżek stoi niewykorzystanych. Stąd decyzja, że od 1 czerwca będą powoli znikać.

„Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Wojewodami oraz NFZ prowadzi analizy dotyczące możliwości stopniowego przywracania szpitali jednoimiennych do pełno profilowej działalności sprzed epidemii. Obecnie planowane jest ograniczenie liczby łóżek dla pacjentów z COVID19 do 50 proc. (łącznie) uwzględniając sytuację epidemiologiczną w danym regionie" – poinformował resort zdrowia.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama