WHO ostrzega: Jest lepiej? Więcej testować

Kraje, w których spada liczba nowych zakażeń koronawirusem, nie powinny spoczywać na laurach - powiedziała w piątek Maria van Kerkhove, dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. Covid-19.

Aktualizacja: 28.11.2020 15:18 Publikacja: 28.11.2020 15:05

WHO ostrzega: Jest lepiej? Więcej testować

Foto: AFP

qm

Van Kerkhove wezwała wszystkie kraje do zwiększenia skali testów na koronawirusa, w ramach przygotowań na możliwe przyszłe wybuchy epidemii. Epidemiolog zauważyła, że WHO nie chciałby sytuacji, w której „lockdown prowadzi do zapanowania nad wirusem, a potem zaczyna się kolejny lockdown”.

- Naszym celem jest utrzymanie niskiej transmisji - podkreśliła. - Dziesiątki krajów pokazały nam, że można wirusa opanować i utrzymać pod kontrolą - dodała van Kerkhove.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Leki i terapie
Farmakoterapia dla chorych na otyłość. Problemem nierefundowane leki
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne