Reklama

Prezes AstraZeneca: Znaleźliśmy "zwycięską formułę" szczepionki na COVID-19

Prezes koncernu AstraZeneca, Pascal Soriot w rozmowie z "Sunday Times" stwierdził, że naukowcy odpowiedzialni za szczepionkę są przekonani, iż będzie ona skuteczna przeciwko nowej mutacji koronawirusa, która może być odpowiedzialna za wzrost liczby zakażeń na Wyspach.

Aktualizacja: 28.12.2020 06:52 Publikacja: 28.12.2020 06:40

Prezes AstraZeneca: Znaleźliśmy "zwycięską formułę" szczepionki na COVID-19

Foto: AFP

arb

Tzw. szczepionka oksfordzka ma zostać zatwierdzona do użycia w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu - podaje Reuters.

Soriot mówił też, że badacze odpowiedzialni za stworzenie szczepionki odkryli formułę, która sprawia, że szczepionka koncernu AstraZeneca jest równie skuteczna jak szczepionki Pfizera i Moderny.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Reklama
Reklama