Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 05.03.2021 05:53 Publikacja: 04.03.2021 19:07
Foto: AFP
Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła ocenę rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Dokumenty dostarczane przez najbliższe tygodnie pozwolą ustalić, czy medykament spełnia europejskie standardy jakości i bezpieczeństwa. Jeśli tak – zostanie dopuszczony do obrotu w UE.
Sputnikiem V szczepieni są już obywatele Słowacji i Węgier. Jak powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk, polski rząd nie rozważa jednak zakupu rosyjskiej szczepionki, nawet gdyby ocena EMA była pozytywna. Analizuje natomiast chińską, która na razie nie została zgłoszona do europejskiej agencji.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
W 2024 r. statystyczny pacjent powyżej 65. roku życia odebrał 35 opakowań bezpłatnych leków. Koszty programu ros...
W 2024 r. Polska przeznaczyła na refundację 25,5 mld złotych. – Jeden pacjent w programie lekowym to tak naprawd...
- Skutecznie stosowane leki w wielu przypadkach obniżają całkowite koszty opieki zdrowotnej. Przekładają się na...
Polska musi zwiększyć produkcję leków i substancji czynnych oraz stworzyć trwały i odporny system dystrybucji. N...
Zmiany zakładają poszerzenie listy refundacyjnej o szereg leków stosowanych w terapii onkologicznej i innych, w...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas