Reklama
Rozwiń
Reklama

Rząd buduje szpital polowy na PGE Narodowym

Na stadionie PGE Narodowym w Warszawie powstaje pierwszy szpital polowy - ustaliła Wirtualna Polska. Pierwsze prace, nadzorowane przez Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, ruszyły już w sobotę, a decyzja zapadła w ścisłym kierownictwie rządu.

Aktualizacja: 19.10.2020 06:09 Publikacja: 18.10.2020 21:11

Rząd buduje szpital polowy na PGE Narodowym

Foto: fot. PGE Narodowy/ Michał Dyjuk

qm

W szpitalu na PGE Narodowym początkowo funkcjonować ma 500 łóżek. Podobne mają być tworzone także w innych województwach.

- Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tys. łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Reklama
Reklama