Reklama
Rozwiń

Wojsko zastępuje opiekunów dzieci na kwarantannie

Wojsko zaopiekowało się dziećmi, bo wychowawcy Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 w Gostycynie są na kwarantannie.

Publikacja: 19.11.2020 11:36

Żołnierze w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 w Gostycynie (kujawsko – pomorskie)

Żołnierze w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 w Gostycynie (kujawsko – pomorskie)

Foto: Dowództwo WOT

Pod opieką trzech żołnierzy Kujawsko – Pomorskiej Brygady WOT znalazło się 13 wychowanków tej instytucji. Zastępują oni opiekunów placówki, którzy przebywają na kwarantannach.

Z relacji Pauliny Ozdowskiej, rzeczniczki prasowej 8 Kujawski -Pomorskiej Brygady OT wynika, że szeregowa Marzena Karczewska na co dzień jest wychowawcą w Domu Dziecka „Słoneczna Przystań” w Kołdrąbiu, z kolei szeregowy Dariusz Morawski to pracownik firmy farmaceutycznej, a szeregowy Natan jest studentem Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Gdy pojawili się w placówce nie tylko zaopiekowali się dziećmi, ale też przekazali im prezenty ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Leki i terapie
Walka z wczesnym rakiem piersi potrzebuje nowych terapii
Leki i terapie
Donald Trump obwinia Europę o wysokie ceny leków w USA
Leki i terapie
Kto powinien skutecznie zadbać o bezpieczeństwo lekowe Polski