Reklama

Koronawirus. Dyrektor generalny Pfizera o tym, co da trzecia dawka szczepionki

Dyrektor generalny Pfizera, Albert Bourla, w rozmowie z NBC News stwierdził, że podanie trzeciej dawki szczepionki Pfizer/BioNTech może wywołać od 10 do 20 razy silniejszą reakcję układu odpornościowego niż podanie pierwszych dwóch dawek.

Aktualizacja: 26.02.2021 06:36 Publikacja: 26.02.2021 04:14

Koronawirus. Dyrektor generalny Pfizera o tym, co da trzecia dawka szczepionki

Foto: AFP

arb

Pfizer i BioNTech ogłosiły w czwartek, że testują obecnie potencjalne korzyści z podania osobom zaszczepionym dwoma dawkami szczepionki trzeciej dawki, aby zwiększyć ich ochronę przed bardziej zakaźnymi wariantami koronawirusa SARS-CoV-2.

W rozmowie z NBC News Bourla wyraził przekonanie, że trzecia dawka szczepionki Pfizer/BioNTech, podana sześć miesięcy po pierwszej, "zwiększy odpowiedź organizmu jeśli chodzi o przeciwciała od 10 do 20 razy".

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama