Są niezwykłą kroniką straszno-śmiesznej polskiej rzeczywistości. Ale także niejednokrotnie pełnymi subtelnego ciepła opowieściami o sprawach dla każdego człowieka najważniejszych – miłości, smutkach, radościach i nadziei. W sobotę i niedzielę posłuchamy tych najnowszych.

Z Kulturą na TY - Poleć swoje wydarzenie kulturalne

– Włodzimierz Nahorny dał mi 16 skomponowanych przez siebie melodii i dawno już nic mi się tak nie spodobało – mówi Młynarski. – W tych kompozycjach w rytmach bossa-novy, samby, swingu czy jazzowej ballady było mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii.

Te utwory w aranżacjach Krzysztofa Herdzina i Andrzeja Jagodzińskiego ukazały się w 2008 roku. Płyta dwa lata później uzyskała status złotej.

W słowno-muzycznym przedstawieniu wystawianym na głównej scenie teatru Ateneum przy fortepianie zasiądzie oczywiście kompozytor. Poza nim zagrają Robert Majewski (trąbka), Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy), Andrzej Łukasik (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja). Śpiewać będą Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom.

A sam Młynarski osobiście pogada z widzami. Pojawi się bowiem jako narrator, którego tekst połączy utwory w dramaturgiczną całość.

„Pogadaj ze mną", Teatr Ateneum, Warszawa, ul. Jaracza 2, bilety: 80 zł, rezerwacje: tel. 22 625 73 30, sobota – niedziela (14 – 15.05), godz. 19