- Każda edycja French Touch jest prawdziwą podróżą do Francji, która pokazuje całe jej bogactwo: styl życia, kuchnię, sztukę, modę, nowe technologie. - mówił na konferencji prasowej Frédéric Billet ambasador Francji w Polsce. – French Touch zachęca do poznania Francji i poszerzenia wiedzy o tym kraju. To wielkie święto Francji w Polsce, które budzi podziw i bardzo silne emocje, ponieważ Francja nigdy nie była Polakom obojętna. Wieczór w Teatrze Wielkim to jedno z wydarzeń o największej popularności..

Organizatorem akcji French Touch jest agencja Cryptone, wspierana przez Ambasadę Francji w Polsce oraz Instytut Francuski. French Touch to zarówno wydarzenia kulturalne,  jak i ogólnopolska akcja handlowa z francuskimi produktami, trwająca od 17 do 31 października w 6,5 tysiącach punktach sprzedaży.

Największe kulturalne wydarzenie Show French Touch odbędzie się w tym roku pod hasłem „Paris by Night”. Uczestniczący w nim artyści złożą hołd legendarnej francuskiej parze - Michelowi Berger i France Gall, która przez 20 lat tworzyła związek na scenie i w życiu prywatnym. Razem stworzyli 250 utworów, które w latach 70. i 80. przyniosły im olbrzymi sukces i sławę.

Na scenie zobaczymy także Zaz, czyli Isabelle Geffroy, jedną z najbardziej popularnych francuskich artystek, nazywaną współczesną Edith Piaf.

Podczas Show French Touch wystąpi również niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor i wokalista - Pascal Obispo, który w ciągu 30 lat swojej muzycznej kariery współpracował z takimi sławami, jak Johnny Hallyday, Garou, Marc Lavoine, czy Zazie.                                                      

Młode pokolenie francuskich artystów będzie reprezentować grupa Shanguy, znana z takich przebojów, jak „La Louze”, „Toukassé”, czy „King of the Jungle”. Grupa łączy różne muzyczne światy, od indie folku przez reggae po muzykę elektroniczną. 

A Siostry Camille & Julie Berthollet zinterpretują dzieła znanych francuskich artystów, jak Jean-Jacques Goldman, Patrick Bruel, Serge Gainsbourg. Na scenie wystąpią również polscy artyści we francuskim repertuarze: Cleo, Alicja Szemplińska i Sound’n’Grace. 

Show French Touch w Teatrze Wielkim Operze Narodowej będzie też miało telewizyjną emisję w TVN 18 października o godz16.

Daniel Teboul, prezes Agencji Cryptone, przypomina także, że French Touch towarzyszy  szeroka kampania medialna. Warto sięgnąć po specjalne wydanie magazynu: „La belle vie!”  z wieloma interesującymi tekstami o sztuce, kulturze, modzie, podróżach. Można w nim przeczytać m.in. o ceremonii wręczania filmowych Cezarów, o architekturze Le Corbusiera, o prestiżowych francuskich  literackich nagrodach, o karierach  Francuzów polskiego pochodzenia, czy wyruszyć w niezwykłą podróż po Lazurowym Wybrzeżu - szlakiem muzeów wielkich artystów, m.in. Fernanda Legera w Biot, Chagalla i Matisse’a w Nicei, Picassa w Antibes, Renoira w Cagnes-sur-Mer, Bonnarda w Cannet, Fundacji Maeght w Saint-Paul-de-Vence. Magazyn dostępny jest w wersji papierowej, jak i cyfrowej w aplikacji French Touch.

Więcej znaleźć można TUTAJ.