III Ogólnopolski Dzień Marzeń przygotowują wolontariusze Fundacji Mam Marzenie. Głównym celem akcji jest promocja profilaktyki nowotworowej u dzieci. Najważniejszym zadaniem wolontariuszy jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, jak istotna jest wczesna diagnostyka.

Zaprzyjaźnieni z fundacją lekarze onkolodzy będą rozmawiać z rodzicami na temat obserwacji dziecka pod kątem zagrożeń zachorowania na raka. Będą także przeprowadzane badania przedmiotowe.

Krystian "wymarzył" badania

„Marzę, by przeprowadzić badania wśród moich kolegów" wyznał w 2009 roku wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie czternastoletni wówczas Krystian. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie. Sam był chory. Swoją postawą Krystian zadziwił i zainspirował do działania. Już po raz trzeci Fundacja Mam Marzenie przeprowadzi taką akcję.

O Krystianie i jego marzeniu więcej można przeczytać tutaj.

W Warszawie będą zbierać krew

III Ogólnopolski Dzień Marzeń w Warszawie odbędzie się 8 października w godz. 10-14, w Szkole Podstawowej nr 341, przy ul. Oławskiej 3.

Spotkaniom z lekarzami towarzyszyć będzie wiele atrakcji, które są zaplanowane dla wszystkich dzieci. Będzie można wziąć udział m.in. w pokazie pierwszej pomocy, pokazie tańca czy sztuk walki. Fani motoryzacji będą mogli dokładnie przyjrzeć się pojazdom policyjnym oraz wozowi strażackiemu.

Tego dnia, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie będą namawiać wszystkich do oddawania krwi, która pomoże ratować życie małych pacjentów. Krew będzie można oddać w specjalnym ambulansie, przez wszystkie godziny trwania imprezy.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku. Zrzesza wolontariuszy w 16 miastach w całej Polsce. Spełniła już ponad 3400 marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Działalność Fundacji Mam Marzenie opiera się wyłącznie na wolontariacie.

Więcej informacji, m.in. o akcji w innych miastach Polski, znajdziesz na stronie Fundacji Mam Marzenie: www.mammarzenie.org