Kraków sylwestrowe miasto królów

Publikacja: 29.12.2014 07:54

Kraków sylwestrowe miasto królów

Foto: materiały prasowe

Kraków odlicza ostatnie dni do Sylwestra. Pożegna stary rok i powita nowy pod hasłem „Miasto królów".

Wielka otwarta zabawa rozpocznie się 31 grudnia o godz.19 na krakowskim Rynku.

Na multimedialnej scenie pod Ratuszem wystąpi silna grupa wykonawców. Wśród gwiazd będą: Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Kayah, Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips i Future Folk.

Wesprą ich także uczestnicy programów „X Factor" i „Mam Talent". A gospodarzami imprezy będą prezenterzy TVN: Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak. Choreografię sylwestrowego widowiska opracował Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT.

Trwają ostatnie prace przy konstrukcji multimedialnej sceny o szerokości 50 m i wysokości 17 m. W Krakowie zamiast fajerwerków będziemy podziwiać efektowne pokazy świetlne i multimedialne. W imponującym show wykorzystane zostanie 1600 świateł, w tym 1300 inteligentnych punktów świetlnych. Moc, która zasili scenę i efekty wizualne to 6.5 MW. Taka ilość energii mogłaby zaopatrzyć 50-tysięczne miasto!

Organizatorami imprezy są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Telewizja TVN. Krakowską noc sylwestrową TVN będzie transmitować na żywo od godz. 20 przez ponad pięć godzin. To niezwykłe muzyczno-świetlne widowisko nagrywać będzie 14 nowoczesnych kamer, a widzowie zgromadzeniu na płycie Rynku będą mogli podziwiać artystów z bliska i na czterech wielkich ekranach.

W ubiegłym roku w Krakowie bawiło się 150 tys. osób (w tym 20.tys pod sceną na Rynku), w tym miasto spodziewa się również tłumu sylwestrowych gości.

Monika Kuc

Kultura
Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera jutro wystawę „Złote runo – sztuka Gruzji”
Kultura
Muzeum Historii Polski: Pokaz skarbów z Villa Regia - rezydencji Władysława IV
Architektura
W Krakowie rozpoczęło się 8. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz
radio
Lech Janerka zaśpiewa w odzyskanej Trójce na 62-lecie programu
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Kultura
Zmarł Leszek Długosz