Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej „Bluesroads” odbędzie się po raz szósty. Co najważniejsze, wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Patronem festiwalu jest gitarzysta Wojciech Waglewski, który wystąpi ze swoim zespołem Voo Voo w piątek, w Klubie Żaczek.
- Zgodziłem się zostać patronem festiwalu, bo byłem zauroczony jego atmosferą - mówi Waglewski. - Nigdy nie widziałem takiej liczby młodych ludzi ze środowiska studenckiego, zainteresowanych tym, co się wyprawia na scenie. Byłem zaszokowany, że  tłum ludzi schodzi się tylko i wyłącznie po to, by słuchać. Podoba mi się też  idea tej krakowskiej imprezy, by przedstawiać twórczość nie całkiem ortodoksyjno–bluesową. By prezentować muzykę, która ma bardziej ideologiczny niż formalny związek z tym nurtem.

Pierwsze bluesowe akordy zabrzmią w środę w Bluesowym Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego Ruczaj, gdzie od godz. 15 grać będzie Kraków Street Band. Wieczorem w Klubie Żaczek, a raczej na scenie przed klubem zagra polski duet Limboski & Wiśnia. Następnie wystąpi znakomity kompozytor, gitarzysta i wokalista Doug MacLeod. Jego utwory wykonywały także inne gwiazdy, m.in.: Eva Cassidy, Albert Collins, Albert King i Joe Louis Walker.  Największym powodzeniem cieszyła się jak dotychczas płyta wytwórni AudioQuest „You Can't Take My Blues”, za którą w 1997 r. otrzymał Golden Note Award.
W ubiegłorocznej edycji Blues Music Awards Doug MacLeod otrzymał tytuł Artysty Roku 2014, a jego płyta „There’s a Time” została uznana za Akustyczny Bluesowy Album Roku. Najnowsze dzieło tego gitarzysty i wokalisty „Exactly Like This” wydała w marcu prestiżowa wytwórnia Reference Recordings słynąca z najwyższej jakości nagrań. Muzyka z tego albumu i najpopularniejsze utwory z wcześniejszych płyt wypełnią krakowski koncert amerykańskiego bluesmana.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie gitarzysta Stan Skibby uważany za spadkobiercę Jimiego Hendriksa. Pierwszy raz usłyszał jego muzykę we wrześniu 1970 r., kiedy jego starszy brat Cubby przyniósł do domu koncertowy album Hendriksa „Band Of Gypsys”. Od tamtej pory słuchał go codziennie i ćwiczył grę na gitarze. Po ukończeniu Central High School w Chicago przyłączył się do grupy R&B Magnum Force. Ich debiutancki album stał się lokalnym hitem sprzedając się w nakładzie 50.000 egzemplarzy. Stan Skibby założył swój pierwszy „hendriksowski” zespół w 1992 roku. Zwyciężył w Hendrix Competition Festival w Memphis. Podobnie jak Jimi jest leworęczny i jako jeden z nielicznych naprawdę potrafi grać na gitarze zębami wzbudzając aplauz publiczności.

Jego marzenie spełniło się w 1994 r., kiedy w klubie bluesmana Buddy’ego Guya zagrał z basistą Band of Gypsys Billym Coxem świętując urodziny Jimiego Hendriksa. W Krakowie da specjalny koncert „Tribute To Jimi Hendrix” z zespołem gitarzysty Leszka Cichońskiego. Tego samego wieczoru usłyszymy premierową muzykę z albumu „Promises of Tomorrow” krakowskiej grupy Cheap Tobacco, która zdobyła I nagrodę na Rawa Blues Festiwal 2013 oraz zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Odkrycie roku 2013” Kwartalnika Twój Blues. 
W niedzielę o godz. 13 w kościele Przemienienia Pańskiego odbędzie się „Msza Gospel” w intencji gitarzysty jazzowego Jarka Śmietany, który zmarł 2 września 2013 r.

Szczegółowe informacje o programie festiwalu na stronie www.bluesroads.pl.