Po odejściu Marka Niedźwieckiego z Trójki w proteście wobec unieważnienia ostatniego notowania, w którym zwyciężył Kazik oraz jego piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój”, dyrekcja kanału starała się znaleźć jego zastępcę.

Na stronie stacji poinformowano, że „Piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone". Niewyemitowane 1999. notowanie listy wygrał jednak Kazik Staszewski ze swoim utworem „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Tydzień temu 1998. notowanie Listy Przebojów Trójki wygrał właśnie utwór Kazika. Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

W ramach protestu ze stacji odeszli dziennikarze, w tym Marek Niedźwiecki. Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż utwór Kazika nie wygrał ostatniego notowania.

Głos w sprawie zabrali politycy z rządu i z opozycji.

Utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby.

Kazik Staszewski zabrał później głos w sprawie na facebookowym profilu zespołu Kult, którego jest współzałożycielem. "W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika 'Twój ból jest lepszy niż mój' z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kazimierz Staszewski" - brzmi tekst.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

W Warszawie na Myśliwieckiej 3/5/7 słuchacze w proteście spotkali się pod siedzibą Trójki.