Do zdarzenia doszło w maju 2018 roku. Ofiarami trzech napastników byli obywatele Szwecji. Przestępcy oprócz pobicia, dopuścili się również kradzieży. Poszkodowani stracili telefon komórkowy.

Policja zatrzymała w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 21-24-lat. Bartłomiej W. został również oskarżony o pobicie dwóch niepełnoletnich licealistów. 

W poniedziałek zapadł wyrok w tej sprawie. Bartłomiej W. otrzymał karę roku bezwzględnego więzienia i grzywnę w wysokości 12 tys. złotych.

- Dwóch obywateli Szwecji spacerujących po gdańskiej starówce zostało zaczepionych przez trzech nieznanych im mężczyzn. Jeden z tych mężczyzn uderzył jednego z pokrzywdzonych, a pozostali przyłączyli się do zadawania mu ciosów. Pokrzywdzony otrzymał cios przedmiotem przypominającym pałkę. Został przewrócony na ziemię. Był kopany po całym ciele. Napastnicy zabrali mu telefon komórkowy o wartości 350 zł. Drugi z pokrzywdzonych uciekł. Gdy zorientował się, że nie jest ścigany powrócił, aby sprawdzić co się dzieje z jego znajomym. Został wówczas zaatakowany przez jednego z napastników. Otrzymał uderzenie w głowę oraz nogę przedmiotem przypominającym pałkę – ustaliła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku cytowana przez "Dziennik Bałtycki".

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca Bartłomieja W. zapowiedział, ze nie będzie wnosił apelacji.