W środę niezależne polskie media publikują treść listu otwartego do premiera Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych, w którym nadawcy i wydawcy wyrażają protest przeciwko podatkowi od reklam, który określają mianem "haraczu", którego celem jest ograniczenie wolności mediów. Treść listu publikuje też "Rzeczpospolita".

"Wobec zamachu polskich władz państwowych na wolność i niezależność mediów, na bezpieczeństwo dziennikarzy – nie zamilkniemy" - piszą przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w wydanym oświadczeniu zatytułowanym "Ogólnopolski Strajk Kobiet jednym głosem z polskimi Dziennikarkami i Dziennikarzami: NIE ograniczaniu prawa do wolności wypowiedzi i informacji".

"Wobec prób urabiania mediów publicznych na kształt szeregów służalczych, sprzedajnych propagandystów – będziecie nas słyszeć jeszcze wyraźniej" - zapowiadają aktywistki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"My wołamy o wolność na ulicy, w eterze krzyczy cisza. Ten ją słyszy, kto słuchać umie" dodają.

Strajk Kobiet zapowiada jednocześnie, że o 19:30 w Warszawie odbędzie się protest przed redakcją TVP przy placu Powstańców Warszawy. Protest ma trwać od 19:30 do 20 a więc w czasie emisji "Wiadomości".

"Wygwiżdżemy TVP!" - czytamy w komunikacie.