Reklama

Polak walczący w IS usłyszy zarzuty w Polsce

Aresztowany w Norwegii za walkę w szeregach Państwa Islamskiego Polak jest właśnie przewożony do łódzkiej prokuratury. Usłyszy zarzuty podejmowania działań terrorystycznych.

Aktualizacja: 15.11.2015 12:15 Publikacja: 15.11.2015 11:53

Polak walczący w IS usłyszy zarzuty w Polsce

Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

23-letni mężczyzna, od 16 r.ż. mieszkający w Norwegii, według służb tego państwa od marca 2014 do kwietnia 2015 walczył w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii.

Mężczyzna był już raz aresztowany w Norwegii pod zarzutem działań terrorystycznych, po 3 miesiącach jednak został zwolniony. Ponownie został zatrzymany we wrześniu tego roku, jego obrońcy walczyli o to, by nie deportowano go do Polski.

Jak podaje TVN24, mężczyzna jest właśnie przewożony z lotniska Chopina w Warszawie do prokuratury w Łodzi. Prokuratura potwierdza jego zatrzymanie oraz to, że jest podejrzany o działalność terrorystyczną i udział w walkach w Syrii po stronie Państwa Islamskiego. Potwierdza to także ABW.

To już czwarty Polak, o którym wiadomo na pewno, że walczył w szeregach Państwa Islamskiego.

 

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Walka o wolność na różnych frontach
informacja „Życia Warszawy”
Biletów na WKD nie kupimy przez aplikację. Przewoźnik rozwiązał umowę z mPay
Kraj
„Rzecz w tym”: Czy Polska może stać się suwerenna żywnościowo?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Warszawa
Warszawski PiS łączy siły z organizacjami pozarządowymi. Wypracują wspólny program?
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama