"Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - mówili Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

W nagraniu opublikowanym w internecie para prezydencka życzy rodakom "błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych". "Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo".

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że w tym roku w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. "Ufamy, że życzliwość i serdeczność z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie" - powiedziała. "Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem" - mówiła małżonka prezydenta. "Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda państwu nowych sił" - dodał Andrzej Duda.

Szczególne podziękowania para prezydencka skierowała do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc ludziom doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną Ukrainie.