Czytaj także:

Podobnie jak Stojanowska, która jest prezesem Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich,swoje stanowiska stracili dotychczasowi szefowie stadnin w Michałowie i Janowie Podlaskim, odpowiednio Janusz Białobok i Marek Trela. Zastąpili ich: w Janowie Podlaskim ekonomista Marek Skomorowski, a w Michałowie zootechnik Anna Durmała.

Stojanowska przyznała dziś rano w rozmowie "Wstajesz i weekend" w TVN24, że zwolniona w piątek trójka fachowców już następnego dnia rano otrzymała intratne propozycje zatrudnienia.

 

Czytaj także:

Poinformowała też, że w związku z wypowiedzią jednego z posłów na rolniczej komisji sejmowej, by "stadniny sprywatyzować, to nie będzie problemu", ze strony jednego z szejków arabskich padła już propozycja zakupu stadniny.

- "To my je kupimy i zostawimy jak jest" - powiedziała Stojanowska cytując szejka.

Była już inspektor ds. hodowli koni przypomniała, że posiadacze najcenniejszych koni arabskich z całego świata powierzali opiekę nad nimi specjalistom z Michałowa i Janowa Podlaskiego.

Tymczasem jako przyczynę dymisji szefów tych placówek podano m.in. właśnie niewłaściwą opiekę nad zwierzętami, wypożyczanie ich na zasadach "niezabezpieczających w pełni interesów polskich podmiotów i ograniczających możliwości dochodzenia roszczeń".

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej