Reklama
Rozwiń
Reklama

Janusz Szewczak: Stanisławowi Piotrowiczowi wolno więcej niż Małgorzacie Gersdorf

- Szereg tych słów, które wypowiadał sędzia Żurek czy pani Gersdorf, absolutnie nie powinny mieć miejsca w ustach prawników i to na tak eksponowanych stanowiskach - powiedział poseł PiS Janusz Szewczak w programie #RZECZoPOLITYCE. Jego zdaniem na więcej może sobie pozwolić Stanisław Piotrowicz, bo jest politykiem.

Aktualizacja: 21.06.2017 10:00 Publikacja: 21.06.2017 09:53

Janusz Szewczak: Stanisławowi Piotrowiczowi wolno więcej niż Małgorzacie Gersdorf

Foto: tv.rp.pl

Polityk PiS powiedział, że nie wie, co "poza chęcią może takiego bycia nadal takim »pączkiem w maśle«" - oporu wymiaru sprawiedliwości przed proponowanymi przez rząd reformami. - Bo to jest przecież jakaś istotna inicjatywa reformy tego systemu sądowniczego, który jest fatalny. Każdy z nas, każdy, kto się zetknął z sądami, z prokuraturą, ma swoje bardzo złe doświadczenia - stwierdził poseł.

- To nie jest tak, że my jesteśmy jakąś szczególną wyspą - zauważył Szewczak, zwracając uwagę na sposób powoływania sędziów. - Jest to bardzo różnie rozwiązane w wielu krajach UE. Nie ma co robić z tego dramatu - stwierdził.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Materiał Płatny
OŚWIADCZENIE
Kraj
Co Norwegowie znaleźli w chińskich autobusach? 18 takich pojazdów wozi warszawiaków
Kraj
Sikorski: złożyłem zeznania jako poszkodowany w sprawie użycia Pegasusa
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Kraj
Silna kandydatura czy siła układów? Były wiceprezydent w zarządzie mazowieckiej spółki
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama