Reklama

Michał Szułdrzyński: Grzegorz Braun głęboko się myli. Dlaczego walka z Chanuką jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła

Antysemicka propaganda chętnie korzystała z narracji, że Talmud jest reakcją na chrześcijaństwo, wyrazem sprzeciwu wobec nauczania Chrystusa – stąd tezy, których użył w Sejmie Grzegorz Braun. Ale z takim podejściem zdecydowanie walczył choćby Jan Paweł II.

Publikacja: 13.12.2023 12:57

Menora, ponownie zapalona w holu głównym Sejmu w Warszawie z okazji żydowskiego święta Chanuka

Menora, ponownie zapalona w holu głównym Sejmu w Warszawie z okazji żydowskiego święta Chanuka

Foto: PAP/Paweł Supernak

Tłumacząc się ze swego haniebnego ataku na lampę chanukową zapaloną w Sejmie, poseł Grzegorz Braun tłumaczył: – Przypisano mi tutaj pobudki rasistowskie, gdy tymczasem ja przywracam stan normalności i równowagi, kładąc kres aktom satanistycznego, rasistowskiego triumfalizmu. Takie jest przesłanie tych świąt.

W uroczystościach chanukowych brał udział Jezus

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Komentarze
Artur Bartkiewicz: Dlaczego koalicja 15 października nie ma przyszłości?
Komentarze
Bogusław Chrabota: Budapeszt bez polskiego ambasadora. Opcja atomowa, ale konieczna
Komentarze
Pół roku Trumpa: to już inna Ameryka
Komentarze
Estera Flieger: Gdzie się podział sezon ogórkowy
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Tusk, Hołownia i samobójczy gen koalicji 15 października
Reklama
Reklama