Dziennik poinformował, że rząd zniesie wkrótce zakaz podróży bez ważnego powodu do niemal wszystkich miejscowości w Unii, do brytyjskich terytoriów (Bermudy, Gibraltar), do Turcji, Tajlandii, Australii i Nowej Zelandii.

Rzecznik premiera Borisa Johnsona zapytany o to powiedział: = Jak wcześniej ustaliliśmy, w tym tygodniu dojdzie do złagodzenia przepisów zdrowotnych na granicy poprzez pozwolenie pasażerom przybywającym z konkretnych krajów i terytoriów na zwolnienie ich z wymogów samoizolacji. Dodał, że szczegóły pojawią się w tym tygodniu — pisze Reuter.

Tydzień temu, w piątek władze zapowiedziały zniesienie 14-dniowej kwarantanny dla osób przybywających z Francji, Grecji i Hiszpanii. Rząd Johnsona zastanawiał się, jak uruchomić międzynarodowe podróże po wprowadzeniu kwarantanny, która jedynie pogorszyła i tak trudną sytuację biur podróży i linii lotniczych. Wiceminister Simon Clarke stwierdził, że rząd chce postawić sektor turystyki na nogi. — Ogłosimy o tym, jak będzie bezpiecznie. Chcemy, aby sektor turystyki wrócił do siebie możliwie jak najszybciej, jestem pewien, że będziemy mogli ogłosić dobrą wiadomość w bliskiej przyszłości — powiedział w platformie tv Sky.