Informacje ze spotkania przekazał mediom Bertalan Havasi, rzecznik węgierskiego premiera, a opublikowały dwie agencje informacyjne – węgierska MTI i rosyjski TASS. — Na spotkaniu zauważono, że po analizie dotychczasowych wyników współpracy węgiersko- rosyjskiej, jesteśmy gotowi do kontynuowania współpracy w takich obszarach jak rolnictwo. Pomimo sankcji i piętrzących się trudności politycznych, węgierskie firmy reprezentowane w Rosji szukają możliwości ekspansji ich działalności w tym kraju – powiedział Bertalan Havasi, rzecznik szefa węgierskiego premiera, relacjonując rozmowy Viktora Orbana z Rustamem Minnichanowem.

— Pan Orban powiedział, że staramy się również wspierać naszą współpracę w dziedzinie kultury, nauki i szkolnictwa wyższego i nadal będziemy przyjmować studentów z Tatarstanu, którzy chcą studiować w naszym kraju w ramach programu Stipendium Hungaricum - powiedział Bertalan Havasi cytowany przez  MTI.

Przedstawiciel władz Tatarstanu przyjechał do Budapesztu na zaproszenie Orbana w związku z obchodzonym w ten weekend węgierskim świętem narodowym – dniem św. Szczepana. Węgry od dawna utrzymują bliskie relacje biznesowe z Tatarstanem, np. we wspólne projekty zaangażowana jest tam największa węgierska firma naftowo-gazowa MOL, która teraz rozszerza swoją działalność także w Polsce.