Agencja Xinhua podała, że po 11 miesiącach kontroli finansów urząd odzyskał 304 mld juanów, częściowo używanych do realizacji dużych projektów. W 2020 roku urząd odzyskał 220 mld juanów. Agencja nie sprecyzowała, gdzie się podziały te pieniądze, ale dodała, że w ramach audytu skontrolowano ok. 23 tys. pracowników średniego szczebla.

—  Miejcie oczy szeroko otwarte i rozpoznawajcie nawet najdrobniejsze problemy — powiedział na dorocznym spotkaniu Hou Kai, główny kontroler w tym urzędzie. W bieżącym roku najważniejszym zadaniem będzie kontrola wydatków wraz z wprowadzaniem ulg podatkowych i redukcji. Urząd będzie prowadzić postępowania wyjaśniające i zajmować się problemami, które poważnie zakłócą ład finansowy w 2022 r. — powiedział Hou.

Chiny zamierzają objąć korzystnymi warunkami w opodatkowaniu dochodów firmy o małych i średnich przychodach, aby ulżyć ich sytuacji — podały państwowe media cytując premiera Li Keqianga po grudniowym posiedzeniu rządu. Chodzi o zmniejszenie podatków o 110 mld juanów rocznie — pisze Reuter.