Reklama
Rozwiń
Reklama

Spadek obrotów ciąży na wynikach GPW

Tylko dwa debiuty na rynku głównym, obroty akcjami o kilkanaście procent mniejsze niż przed rokiem i słabsze wyniki finansowe – tak wyglądał I kwartał na giełdzie.

Publikacja: 01.05.2016 20:44

Foto: Bloomberg

Słaba koniunktura mocno bije po kieszeni GPW. W I kwartale operator odnotował spadek na każdym poziomie rachunku wyników.

– W ostatnich miesiącach na rynku akcji utrzymuje się trudna sytuacja. Tym bardziej istotna jest kontynuacja działań mających na celu przyciągnięcie inwestorów zagranicznych i dostarczycieli płynności – mówi Grzegorz Zawada, wiceprezes GPW. – Kontynuujemy spotkania z cyklu Polish Capital Market Day, promujące polskie spółki za granicą, przywróciliśmy oczekiwaną przez uczestników rynku usługę kolokacji, a w najbliższych dniach działalność operacyjną rozpocznie ABN AMRO Clearing. Jestem przekonany, że działania te wraz z kolejnymi, które planujemy, przyczynią się do poprawy płynności i wartości obrotów na GPW.

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Giełda w Warszawie wybroniła się przed korektą
Giełda
Na GPW bez wyraźnego kierunku. KGHM i Pepco ciągną WIG20
Giełda
Realizacja zysków na GPW. CCC wykonało zwrot o 180 stopni
Giełda
Nasdaq chce handlu niemal przez całą dobę
Giełda
Najlepsza dziesiątka wyłoniona. 18 grudnia finał Parkiet Challenge
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama