Akademia to bezpłatny program szkoleniowo-rozwojowy dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w Polsce i za granicą, zainteresowanych rynkiem finansowym oraz ukierunkowanych na zajmowanie wysokich stanowisk w firmach z branży. Od 14 lat program odbywa się w formie dwutygodniowej szkoły letniej, organizowanej w lipcu, w podwarszawskim hotelu. Uczestnicy biorą udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli najlepszych firm na polskim rynku finansowym. Ponadto wieczorami odbywają się spotkania typu leadership, na których jest okazja do nieoficjalnej rozmowy z ciekawymi osobistościami z polskiej gospodarki.

– Oprócz wiedzy merytorycznej staramy się przekazać uczestnikom poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczne, dlatego szukamy osób, które cenią wartość współpracy w zespole i rozumieją, że podstawą biznesu są dobre relacje oparte na zaufaniu i zaangażowanie – zaznacza Marta Płowiec, koordynatorka programu.

Program adresowany jest do studentów i absolwentów z całej Polski, którzy są u progu kariery zawodowej. Zgłoszenia przyjmowane poprzez formularz dostępny na stronie programu: https://bit.ly/36MUszg

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. W pierwszym spośród zgłoszeń nadesłanych do 5 kwietnia wybierane są najlepsze, a następnie kandydaci biorą udział w rozmowach rekrutacyjnych. Ostatecznie do programu zostaje zakwalifikowanych 30 osób. Szkoła letnia odbędzie się od 6 do 19 lipca 2020 r., a jej finał połączony z jubileuszem 15-lecia akademii 24 września 2020 r.

Partnerami strategicznymi XV edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego są Bain & Company oraz partner strategiczny bankowości– Santander Bank Polska. Patronem medialnym jest „Parkiet” i „Rzeczpospolita”.