Aplikacja Mój BIK wystartowała na początku nowego roku kalendarzowego. Wprowadzając aplikację, BIK przeanalizował potrzeby i preferencje klientów oraz wziął pod uwagę rolę, jaką pełni obecnie smartfon. Aplikację można instalować na smartfonach zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Głównym założeniem aplikacji Mój BIK jest bieżący dostęp do swojej historii kredytowej. Klient od razu po zalogowaniu do aplikacji zobaczy wskaźniki, które pokazują aktualny stan jego kredytów. Dzięki temu może szybko skontrolować terminowość spłat lub łączną  kwotę pozostałą do spłaty. Sprawdzi też swoją ocenę punktową BIK (tzw. scoring).

W wariancie rozszerzonym oferty mobilnej klient zyskuje praktycznie nielimitowany dostęp do Raportu BIK. Dzięki temu może szczegółowo sprawdzać swoją historię kredytową nawet codziennie, bez dodatkowych opłat. W wariancie podstawowym dostęp do Raportu BIK jest dodatkowo płatny za każdą aktualizację. Aktualny Raport BIK umożliwia skorzystanie z Analizatora Kredytowego BIK – narzędzia do oceny szans na kredyt. Analizator bierze pod uwagę nie tylko dochody i wydatki, tak jak inne kalkulatory kredytowe. Jako jedyne narzędzie tego typu uwzględnia również historię kredytową w BIK - tak, jak robią to banki. Aplikacja pomaga też chronić się przed wyłudzeniami na skradzione dane. W obu wariantach oferty dostępne są Alerty BIK: powiadomienia 24/7 o próbach wyłudzenia i opóźnieniach w spłacie kredytów i pożyczek. W aplikacji można też zastrzec swój dokument tożsamości oraz włączyć Zastrzeżenie Kredytowe. Użytkownicy mogą też skorzystać z BIK Protect. To dodatkowa, bezpłatna funkcja aplikacji, która sprawdza ustawienia telefonu pod kątem bezpieczeństwa: jeśli program znajdzie jakieś niepokojące ustawienia, to poinformuje i podpowie klientowi, co warto zmienić.

Oferta mobilna BIK jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikrofirm. Jak z niej skorzystać? Po pobraniu aplikacji klient potwierdza swoją tożsamość. To kluczowe, gdyż chodzi o dostęp do danych objętych tajemnicą bankową. BIK zapewnia, że cały proces jest prosty, nie powinien potrwać dłużej niż kilkanaście minut. W trosce o bezpieczeństwo swoich danych, klient przy każdorazowym uruchomieniu aplikacji korzysta ze zdefiniowanego przez siebie hasła PIN. Opcjonalnie może skorzystać z biometrii, czyli weryfikować się za pomocą twarzy lub palca (o ile umożliwia to funkcja posiadanego smartfona). Z aplikacji  mogą korzystać także dotychczasowi klienci, korzystający z oferty BIK na www.bik.pl. W tym celu nie muszą od nowa przechodzić procesu rejestracji wystarczy, że po pobraniu aplikacji Mój BIK powiążą smartfon ze swoim dotychczasowym kontem w BIK. Cały proces zajmie tylko kilka minut.

- Myślę, że aplikacja Mój BIK jest przydatna dla wszystkich osób, które już spłacają swoje kredyty i pożyczki, a jest to 15 milionów Polaków. Oprócz tego nasza aplikacja pomaga chronić się przed wyłudzeniami – tym powinni być zainteresowani wszyscy dorośli Polacy – mówi Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK.