Cechy takie jak podejmowanie ryzyka i innowacyjne myślenie sprawiły, że niektórzy przedsiębiorcy znaleźli się na pierwszym planie w oczach opinii publicznej. Tak bardzo, że ludzie interesują się różnymi aspektami ich życia - a przede wszystkim majątkiem. Portal MoneyTransfers.com wykorzystał internetowe narzędzie analityczne Ahrefs, aby ustalić, bogactwem których przedsiębiorców ludzie interesują się najbardziej.

Twórca Amazona Jeff Bezos jest przedsiębiorcą, którego wartość netto najbardziej interesuje ludzi, ze średnią 971 000 miesięcznych globalnych wyszukiwań online hasła „Wartość netto Jeffa Bezosa”. Na drugim miejscu jest szef Tesli Elon Musk, który miesięcznie otrzymuje średnio 779 000 wyszukiwań online na całym świecie od osób, które chcą sprawdzić jego wartość netto. Bill Gates ma tych wyszukiwań już „tylko” 288 tys. miesięcznie. Szef Facebooka Mark Zuckberg jest na piątym miejscu ze średnią 125 000 globalnych wyszukiwań online miesięcznie pod kątem „wartość netto Marka Zuckberga”.

Wyprzedził go indyjski miliarder, biznesmen, a także prezes, dyrektor zarządzający i największy udziałowiec spółki międzynarodowego konglomeratu Reliance Industries Limited, ze 132 tysiącami wyszukiwań.

Przedsiębiorcy sportowi zajmują również czołowe miejsce w pierwszej dziesiątce. Mark Cuban, amerykański biznesmen, właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks, jest na szóstym miejscu, sprawdzany przez 81 tys. osób miesięcznie. Prezes Ultimate Fighting Championship (UFC), Dana White zajmuje siódme miejsce ze średnią 74 000 wyszukiwań w internecie każdego miesiąca dla hasła „wartość netto Dana White'a”, i wyprzedza bardziej majętnego Warrena Buffetta, o którego majątek dowiaduje się 71 tys. internautów miesięcznie. Założyciel Barstool Sports Dave Portnoy jest na dziewiątym miejscu ze średnią 70 000 wyszukiwań online każdego miesiąca dla „wartości netto Dave'a Portnoya”. Pierwszą dziesiątkę zamyka Sundar Pichai, dyrektor generalny Alphabet Inc. i jej spółki zależnej Google. Jego majątkiem zainteresowanych jest w ciągu miesiąca 51 tys. osób.

Majątki polityków też są ciekawe. Najbardziej interesujący jest stan posiadania Joe Bidena, o który pyta się miesięcznie 305 tys. internautów. A wynosi on zaledwie 9 mln dolarów. Zaledwie, bo drugi na liście zainteresowań - oczywiście Donald Trump - zgromadził 2,4 mld dolarów. Najwięcej w pierwszej dziesiątce. Zapytań o tę kwotę jest miesięcznie 278 tys.

W pierwszej dziesiątce zainteresowania jest tylko dwóch polityków spoza USA. Siódmy był Władimir Putin (szacowany na 70 mln dolarów) i sprawdzany 44 tys. razy. Na 10 miejscu znalazł się Boris Johnson (4 mln dolarów) z 20 tysiącami zapytań.

O tym, że rap i pop są najpopularniejsze, przekonuje ranking zapytań o majątki wykonawców muzycznych. Tuzy rocka nie znaleźli się nawet w pierwszej dwudziestce. No bo że Mick Jagger jest bogaty, to wie każdy. I pewnie nawet nie zazdrości. Ale ile zarobił Kanye West - amerykański raper, wokalista, producent muzyczny, projektant mody oraz kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2020 roku - chciało wiedzieć 378 tys. internautów. A jego majątek to 1,8 mld dolarów. Poza nim w pierwszej dwudziestce są właśnie głównie raperzy i piosenkarki popowe. No i ikona country, Dolly Parton - 48 tys. pytań o jej 650 mln dolarów.

A najbogatszy w zestawieniu jest BTS – 3,6 mld dolarów. Ale trzeba to podzielić przez siedem – bo BTS to siedmioosobowy boys band z Korei Południowej.

Pieniądze aktorów budzą najmniejsze zainteresowanie. Ile zarobił Dwayne Johnson (330 mln dolarów) zainteresowało 132 tys. internautów. I jeszcze tylko Adam Sandler było godny 100 tys. zapytań. A zarobił 420 mln dolarów. A że Bollywood to potęga, a Hundusów jest dużo, to w pierwszej dwudziestce listy sprawdzanych znalazło się trzech aktorów indyjskich: Salman Khan (360 mln dolarów), Shahrukh Khan (600 mln dolarów) i Akshay Kumar (240 mln dolarów). Pytań o majątek każdego z nich było sporo poniżej 100 tys.

Autopromocja
CYFROWA.RP.PL

Jak cyfrowa rewolucja wpływa na biznes i życie codzienne

CZYTAJ WIĘCEJ

A o najbogatszego w tym zestawieniu Tylera Perry'ego – amerykańskiego aktora, reżysera, scenarzystę i producenta filmowego (miliard dolarów) zapytano tylko 49 tys. razy.