Najnowszym obiektem jest hala w Dzierżoniowie o powierzchni 5,6 tys. metrów kwadratowych, która wkrótce zostanie udostępniona najemcom.

- To atrakcyjna oferta zarówno dla dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie muszą budować fabryki od podstaw, a jedynie wyposażyć gotowy obiekt w swoje linie technologiczne – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes wałbrzyskiej strefy. Halę w Dzierżoniowie będzie można podzielić na 4 osobne części odpowiadające potrzebom firm. Zostanie wyposażona w suwnicę o nośności 10 ton. Przy obiekcie powstanie budynek biurowy o powierzchni 600 metrów, rampy przeładunkowe oraz parking.

Budowa hal produkcyjnych pod wynajem zmniejsza inwestorom nakłady na uruchomienie działalności i skraca czas potrzebny na uruchomienie produkcji. Ulokowanie hali na terenach objętych strefą ekonomiczną sprawia, że najemcy mogą skorzystać ze zwolnień w podatku dochodowym. Ulgi w województwie dolnośląskim wynoszą od 25 proc. do 45 proc. kosztów inwestycji, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa - im mniejsza firma, tym większą dostaje ulgę. Na terenach objętych wałbrzyską strefą w Dzierżoniowie zainwestowało już 17 firm. Wszystkie razem utworzyły około 2,3 tys. nowych miejsc pracy przy poniesionych nakładach inwestycyjnych na poziomie 750 mln złotych. – Zakładamy, że hala przyciągnie do Dzierżoniowa kolejne firmy, które zatrudnią nowych pracowników – stwierdza Tomasz Jakacki, wiceprezes WSSE. W Dzierżoniowie dostępnych jest około 35 ha terenów inwestycyjnych objętych wałbrzyską strefą.

W 2014 roku wałbrzyska strefa wybudowała cztery hale przemysłowe: w Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku i Nowej Rudzie. Wszystkie zostały zagospodarowane przez inwestorów. Obecnie budowane są kolejne trzy: prócz hali w Dzierżoniowie powstają jeszcze hale we Wrześni i w Twardogórze. Obiekt we Wrześni budowany jest na terenie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Ma się w niej ulokować spółka Sitech, produkująca siedzenia samochodowe. To kolejna inwestycja, która postanowiła ulokować się w sąsiedztwie nowo powstającego zakładu Volkswagena, skąd w tym roku zaczną wyjeżdżać samochody dostawcze Crafter. Hala we Wrześni będzie mieć powierzchnię 10 tys. metrów kwadratowych i składać się będzie z części przemysłowej oraz administracyjnej.

Z ubiegłorocznych zapowiedzi przedstawicieli administracji państwowej wynika, że w najbliższych latach na terenie WSSE ma powstać nawet 10 hal przemysłowych dostępnych dla inwestorów. Nowe hale powstaną także wzdłuż planowanych dróg ekspresowych oraz autostrad. Obiekty mają zostać wybudowane w Bolkowie i Wądrożu Wielkim.