Reklama

Indie szykują podatek od kryptowalut

Dochody ze sprzedaży wirtualnych aktywów zostaną obłożone 30 procentowym podatkiem - zapowiedziała Nirmala Sitharaman, indyjska minister finansów. Ten podatek będzie również nałożony na darowizny z udziałem takich aktywów.

Publikacja: 01.02.2022 12:54

Indie szykują podatek od kryptowalut

Foto: shutterstock

Zapowiedź opodatkowania transakcji kryptowalutowych została przyjęta przez opinię publiczną jako faktyczne uznanie wirtualnych walut jako legalnych aktywów. Wcześniej rząd opowiadał się za wprowadzeniem ostrych regulacji dotyczących kryptowalut, w tym nawet zakazu handlu nimi.

„Pani minister finansów, proszę powiedzieć narodowi, czy kryptowaluty są już legalne, bez wprowadzenia Ustawy Kryptowalutowej? Co z ich regulatorem? Co z regulacją giełd kryptowalutowych? Co z ochroną inwestorów?” – napisał na Twitterze Randeep Singh Surjewala, rzecznik opozycyjnej Partii Kongresowej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Finanse
Donald Trump rozpoczął szturm na amerykański bank centralny
Finanse
Donald Tusk powołał nowego wiceszefa KNF. Jakie ma zadania?
Finanse
Norweski fundusz odcina się od Izraela: sprzedano udziały w bankach i amerykańskiej firmie
Finanse
"MF otwarte na zmiany". Pierwsze konsultacje projektu Osobistego Konta Inwestycyjnego.
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Finanse
Andrzej Domański: OKI to priorytetowy projekt Ministerstwa Finansów
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama