Decydując się na dofinansowanie dowolnego projektu zamieszczonego na serwisie Wspieram.to, wystarczy przekazać minimum 10 zł używając Blika. Dzięki temu na konto tego projektu wpłynie dodatkowe 10 zł od Blika. W ten sposób dofinansowane zostanie łącznie 6 100 pojedynczych transakcji zrealizowanych do końca czerwca.

- To nieco inna akcja niż większość naszych dotychczasowych promocji. Użytkownik Blika nie otrzyma tym razem korzyści dla siebie, tylko pomoże innym, którzy potrzebują pieniędzy na realizację swoich projektów kreatywnych. W ten sposób chcemy nie tylko upowszechniać nowoczesne i wygodne płatności Blik, ale także ideę crowdfuningu – mówi Anna Nowacka, dyrektor marketingu Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik.

Wspieram.to jest serwisem, za pośrednictwem którego można dofinansowywać projekty osób kreatywnych – pisarzy, twórców filmów, gier komputerowych i planszowych, fotografów, podróżników. Działa na zasadach coraz popularniejszego w Polsce crowdfundingu. Pomoc społeczności internautów umożliwia wielu osobom zebranie pieniędzy na realizację ich projektów. Portal udostępnia twórcom nie tylko przestrzeń do zaprezentowania swych idei, ale i narzędzia ułatwiające ich promocję w mediach społecznościowych. Każdy projekt po uprzedniej weryfikacji zostaje umieszczony na platformie wraz z licznikiem napływającego finansowego wsparcia.

Jak wesprzeć projekt w ramach akcji „Blikiem wspierasz bardziej"? Wystarczy na stronie Wspieram.to wybrać odpowiednią inicjatywę, zdecydować o kwocie, jaką chcemy przeznaczyć na pomoc , a następnie jako metodę płatności wybrać BILK. Wówczas wystarczy przepisać z aplikacji mobilnej banku sześciocyfrowy kod Blik, zatwierdzić płatność na stronie i potwierdzić ją pinem w swoim smartfonie – w aplikacji bankowości mobilnej. Dodatkowo na portalu Wspieram.to działa metoda „jednego kliknięcia" – czyli możliwość płacenia bez konieczności wpisywania sześciocyfrowego kodu, a jedynie przez potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej banku. Skorzystanie z metody „jednego kliknięcia" wymaga przy pierwszej transakcji zapamiętania serwisu Wspieram.to. Kolejne transakcje nie będą już wymagały podawania kodu.

- Dzięki pomocy społeczności internautów udało się już zrealizować bardzo wiele ciekawych projektów i inicjatyw, które być może nigdy nie udałyby się z uwagi na brak finansowania. Teraz szanse na powstanie wielu kreatywnych pomysłów rosną, dzięki zaangażowaniu Blika. Przy okazji Wspieram.to przyczynia się do popularyzacji tego nowoczesnego i prostego sposobu płacenia w internecie – mówi Marcin Galicki, założyciel polskiej platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to.