Spółka PZU Lab podpisała umowę o partnerstwie w programie Space3ac Intermodal Transportation z organizatorem programu – Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Zadaniem startupów w tym programie będzie dostarczenie partnerom innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na stawiane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe. PZU Lab poszukiwać będzie zespołów, które podejmą się między innymi stworzenia mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji dronów czy systemu symulacji awarii przemysłowych.

PZU Lab to niedawno powstała spółka z grupy PZU, która oferuje klientom ubezpieczyciela projekty zwiększające bezpieczeństwo i rentowność firm. – Ubezpieczenie dużych instalacji przemysłowych nie odbywa się wyłącznie na podstawie dokumentacji papierowej. Takie instalacje są również oglądane przez inżynierów z firmy ubezpieczeniowej i oceniane pod kątem bezpieczeństwa oraz możliwych ryzyk. Właśnie z takiego zespołu PZU swoje początki wziął projekt PZU Lab – wyjaśnia Tomasz Huś, prezes PZU Lab.

Spółka pracuje m.in. nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zapobiegania awarii maszyn, planuje też wprowadzić nowoczesne rozwiązania antydronowe czy szkolenia z wykorzystaniem modeli wirtualnej rzeczywistości.

– Nasze apetyty są jednak dużo większe. Dlatego wciąż poszukujemy innowacyjnych firm do współpracy – mówi Tomasz Huś.