Według wniosku złożonego do SEC, sponsorem bitcoinowego ETF ma być FD Funds Management, czyli spółka zależna Fidelity. Fundusz ma nosić nazwę Wise Origin Bitcoin Trust. Będzie on oparty na stworzonym przez Fidelity indeksie Fidelity Bitcoin Index PR. "Inwestorzy będą mieli dostęp do funduszu za pomocą tradycyjnych rachunków maklerskich, bez potencjalnych barier wejścia na rynek i bez czynników ryzyka związanych z bezpośrednim posiadaniem i transferowaniem bitcoinów" - deklaruje FD Funds Management.

Wniosek o stworzenie bitcoinowego ETF jest już szóstym tego typu dokumentem złożonym w SEC. Na akceptację czekają też wnioski: WisdomTree Investments, VanEck Associates Corp., NYDIG Asset Management, First Advisors/SkyBridge i Valkyrie Digital Assets. Fidelity jest jak dotąd największą firmą chcącą stworzyć ETF oparty na krytpowalutach. Zarządza ona aktywami wartymi 4,9 bln USD.

- Jest coraz większa konkurencja w USA i na rynkach takich jak Kanada, więc można uznać, że pozwolenie na bitcoinowy ETF jest prawdopodobne - twierdzi Zac Prince, prezes firmy BlockFi.