Chorwacki bank Privredna Banka Zagreb d.d. (PBZ) podpisał w lutym 2018 r. umowę o współpracy z chorwacką spółką Planet Cash d.o.o.,należącą do Grupy ITCARD.

Bank PBZ jest liderem na rynku chorwackim i obsługuje prawie dwa miliony klientów w swoich 200 oddziałach i przez sieć ponad 700 bankomatów. Współpraca rozpoczyna się od instalacji 100 bankomatów Planet Cash, pod tą właśnie marką, na terenie Chorwacji.

– Zależy nam na utrzymaniu zaufania naszych klientów, oferowaniu konkurencyjnych i atrakcyjnych usług. Priorytetem są dla nas nowoczesne, sprawdzone i bezpieczne rozwiązania – mówi Ivan Krolo, członek zarządu PBZ. Jest przekonany, że współpraca z Planet Cash pozwoli bankowi na realizację tych założeń i umocnienie swojej pozycji w sektorze bankowości detalicznej w Chorwacji.

To jednak nie koniec - jeszcze w tym roku ITCARD planuje instalację bankomatów w Czechach i na Słowacji. – Sukces i wysoka rozpoznawalność naszej marki w Polsce skłoniły nas do decyzji o ekspansji zagranicznej. Chcemy pozyskiwać kolejnych partnerów, rozszerzać nasze usługi i budować sieć w całym regionie. Widzę ogromny potencjał dla dalszego rozwoju naszej firmy w Europie – mówi Jarosław Chrzanowski, prezes ITCARD.

Spółka jest jest drugim pod względem liczby obsługiwanych urządzeń operatorem bankomatów w Polsce, to właściciel sieci 3600 bankomatów i wpłatomatów Planet Cash, obsługuje łącznie 6 200 bankomatów, w tym 720 recyclerów. Jego bankomaty są w sieciach handlowych takich jak Biedronka, Carrefour, Intermarche, Netto, Tesco, Społem oraz Mokpol. Urządzenia Planet Cash są zainstalowane też m.in. w placówkach Banku BGŻ BNP, mBank, ING, Getin Bank, BPS oraz wybranych bankach spółdzielczych a także w Metrze Warszawskim i Lotnisku Chopina w Warszawie.

ITCARD świadczy także kompleksowe usługi związane ze sprzedażą, instalacją i obsługą terminali POS (na koniec 2017 roku obsługując 42 tysiące terminali), a także wydawnictwem kart VISA i MasterCard oraz przetwarzaniem, autoryzacją i rozliczaniem transakcji płatniczych.