Wcześniej w ciągu 24 godzin właścicieli zmieniły dogecoiny o wartości około 68 miliardów dolarów, wskazują dane CoinMarketCap.com.

W piątek, m.in. dzięki aktywności Elona Muska, wycena dogecoina podskoczyła o 110 proc. i ta waluta cyfrowa, która powstała dla żartu, warta  jest już 45 miliardów dolarów. W ciągu roku podrożała o 18 tys. proc.

Przed rokiem dogecoin kosztował zaledwie 0,002 dolara, a jego kapitalizacja wynosiła 225 milionów USD, przypomina Bloomberg.

Dogecoin idzie w górę razem z innymi altcoinami, czyli walutami cyfrowymi , które pojawiły się w ślad za bitcoinem.

Użyteczność większości z nich jest ograniczona, ale  są popularne wśród spekulantów, co sprawia, iż nasilają się obawy przed pęczniejącą bańką spekulacyjną.

Kapitalizacja walut cyfrowych sięga już 2,25 biliona dolarów, a tempo w jakim drożeją często kojarzy się z gorączką internetową.

- Bardzo przypomina mi to czasy dot.comów. Wiedzieliśmy, że dzieje się coś wielkiego i polowało na to wielu inwestorów. Tak powstała bańka – wspomina Scott Knapp, główny strateg CUNA Mutual Group. Podkreśla, że na każdego przysłowiowego Amazon.com przypadało dziesięć pets.com, czyli bankrutów. Zastanawia się czy dogecoin jest takim pets.com ery kryptowalut.