Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.01.2019 11:00 Publikacja: 17.01.2019 10:40
Foto: Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski
- Niebawem przedstawię propozycje zmiany struktury organizacyjnej Urzędu. Planujemy w tej kwestii daleko idące rozwiązania. Ich wprowadzenie to kwestia kilku tygodni – zapowiada Jastrzębski.
Jakich dokładnie zmian można się spodziewać? - Chcę, aby Urząd KNF stał się nowoczesnym Urzędem i był równorzędnym partnerem w kwestiach organizacyjnych i technologicznych dla podmiotów nadzorowanych. Będziemy iść w kierunku korporacyjnym. Duży nacisk chcemy położyć na kwestie cyberbezpieczeństwa. Rynek w tej materii jest bardzo zaawansowany i będziemy do tego równać. Chcemy wzmocnić obszar technologiczno – informatyczny oraz obszar compliance. Moim zdaniem Urząd w tych obszarach funkcjonuje sprawnie, ale biorąc pod uwagę standardy obowiązujące w podmiotach rynkowych, mamy pewne zaległości – mówi szef Komisji. Jak dodaje mocny nacisk zostanie położony m.in. na kwestie związane z konfliktem interesów. - Chcemy zbudować komórkę audytu na wzór tego, z czym mamy do czynienia na rynku. Chcemy korzystać z najlepszych standardów – zapowiada Jastrzębski.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Rosyjskie firmy zbrojeniowe, które sprzedają broń za granicę, otrzymują od klientów worki banknotów dolarowych i...
Na koniec pierwszego półrocza już ponad milion Polaków miał IKE. Aktywa zgromadzone na tych kontach zbliżyły się...
Cena złota przebiła szczyt z kwietnia i ustanowiła nowy rekord, przewyższając poziom 3500 dolarów za uncję.
Odwołanie przez przez prezydenta Lisy Cook z Zarządu Rezerwy Federalnej otwiera spór prawny, który może się szyb...
Premier Donald Tusk powołał Dariusza Adamskiego na zastępcę przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Zastąp...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas