Kulminacyjnym punktem konferencji Wall Street 15 w Zakopanem, która zakończyła się w niedzielę, było rozstrzygnięcie VI edycji Mistrzostw Inwestorów Parkiet Challenge, organizowanych przez „Gazetę Giełdy Parkiet" oraz Dom Inwestycyjny BRE Banku. Trofea – kluczyki do samochodów – w trakcie sobotniej uroczystej ceremonii wręczał zwycięzcom Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Parkietu".

Laureaci za kierownicą

Zdobywcy złotych medali w kategorii akcje i kontrakty terminowe otrzymali mazdy 6 w wersji sport. Ich posiadaczami stali się Rafał Kisielewski (kategoria kontrakty terminowe, 635 proc. stopy zwrotu) oraz Edyta Żyła (kategoria akcje, 36 proc. stopy zwrotu). Srebrną medalistką w kontraktach terminowych została Agnieszka Kołaczek, która stała się szczęśliwą właścicielką volkswagena golfa. Podobnym autem może cieszyć się też Bartosz Szpunar – wicelider zmagań rynku akcji. Paweł Adamczak (akcje) i Marcin Osóch (kontrakty terminowe) zajęli trzecie miejsce, za co otrzymali volkswagena polo.

Trzymiesięczne zmagania o samochody i inne cenne nagrody (vouchery na wycieczki, pobyt w salonie SPA, kamery) z roku na rok budzą coraz większe zainteresowanie. – W Parkiet Challenge 2011 wzięło udział prawie 800 osób, a w 15. edycji Konferencji Wall Street ponad 800 osób. Widać więc jeszcze potencjał do wzrostu liczby uczestników naszego konkursu – komentował Krzysztof Jedlak w trakcie wręczania nagród. Laureatów Parkiet Challenge i innych inwestorów indywidualnych rozbawiał znany satyryk Marcin Daniec, który w swoich żartach nawiązywał nie tylko do sytuacji na rynkach finansowych.

Inwestorzy przybywają

O niej zaś najczęściej rozmawiali uczestnicy konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Dyskusje trwały już od czwartku, kiedy w trakcie Dnia Nowych Rynków prezentowały się firmy zmierzające na NewConnect. W kolejnych dniach inwestorzy mieli również okazję porozmawiać z przedstawicielami władz spółek już notowanych na głównym rynku GPW. Wśród nich zjawili się też prezesi takich gigantów jak PZU (Andrzej Klesyk) i Tauron (Dariusz Lubera).

W tym roku hotel Kasprowy, w którym od lat organizowane jest Wall Street, przyciągnął szczególnie dużą liczbę ważnych osobistości polskiego rynku finansowego. Oprócz tradycyjnego spotkania z prezesem warszawskiej giełdy Ludwikiem Sobolewskim, inwestorzy mieli okazję uczestniczyć w panelach m.in. z udziałem Aleksandra Grada, ministra skarbu, Stanisława Kluzy, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, czy Andrzeja Raczki, członka zarządu NBP. Nie zabrakło też sław światowego formatu – jeden z wykładów wygłosił Joe Di Napoli, ekspert giełdowy i znany trader.

Pod Tatrami pojawili się też znani polscy inwestorzy. Wśród nich znalazł się Sylwester Cacek, m.in. akcjonariusz Sfinksa i Redanu oraz właściciel klubu sportowego Widzew. W trakcie swojej prelekcji przedstawił kuchnię przeprowadzanych przez niego inwestycji.

masz pytanie, wyślij e-mail do autora a.szurek@rp.pl

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ