Reklama

9 lat więzienia dla byłego wiceprezydenta FIFA

Juan Angel Napout, były wiceprezydent FIFA, został skazany na dziewięć lat więzienia – czytamy na portalu Onet. Sprawa ma związek z aferą korupcyjną w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Aktualizacja: 30.08.2018 16:03 Publikacja: 30.08.2018 15:55

9 lat więzienia dla byłego wiceprezydenta FIFA

Foto: AFP

gba

Onet przypomina, że Juan Angel Napout był prezesem CONMEBOL, czyli związku piłkarskiego w Ameryce Południowej. Piastował także urząd wiceprezydenta FIFA. W grudniu ubiegłego roku został uznany winnym przez sąd w Nowym Jorku. Udowodniono mu branie łapówki i dwa inne oszustwa związane z prawami marketingowymi do różnych turniejów piłkarskich.

Czytaj także: Ile zarabiają trenerzy mundialu?

Napout został aresztowany w grudniu 2015 roku w Zurychu.

- Po prostu proszę o współczucie - powiedział Napout do sędziego podczas rozprawy. O litość prosiła także jego żona. Sąd nie miał jednak skrupułów i Paragwajczyk musi zapłacić karę w wysokości miliona dolarów. Oprócz tego zasądzono mu dziewięcioletnią karę więzienia.

60-latek został skazany wspólnie z Jose Marią Marinem, byłym szefem Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej. 86-letni działać został skazany na cztery miesiące więzienia i karę 1,2 miliona dolarów.

Reklama
Reklama

Afera korupcyjna w FIFA ma bardzo szerokie kręgi. Dziesiątki osób zostało oskarżonych lub skazanych za wręczanie i przyjmowanie łapówek na łączną sumę setek milionów dolarów.

źródło sport.onet.pl

Biznes
Polscy konsumenci chcą więcej lokalnej produkcji
Biznes
Koniec dopłat do elektryków, Trump grozi Francji, NBP stawia na złoto
Biznes
Totalizator to firma technologiczna
Biznes
UE stawia na dyplomację, boom medtechów i wzrost nierówności
Biznes
Grenlandia i cła Trumpa, plany rozwoju polskiej armii i blackout Kijowa
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama