Materiał Partnera

Klienci banków mogą korzystać z wielu możliwości związanych z codziennym bankowaniem. Santander Bank Polska wyróżnia się na rynku ciekawymi rozwiązaniami, dzięki którym „pieniądz krąży". Chodzi np. o płatności wędrujące od klienta do sklepu internetowego lub dostawcy prądu, rozliczenia między firmami za specjalistyczne usługi lub wypłatę wynagrodzenia czy np. rozwiązania, dzięki którym znajomi mogą błyskawicznie regulować między sobą drobne koleżeńskie pożyczki.

Przelewy natychmiast

Flagowy produkt Santander Bank Polska, czyli Konto Jakie Chcę z kartą Dopasowaną, do połowy sierpnia br. założyło już ponad 800 tys. osób. Zaletą tego konta jest nie tylko możliwość dostosowywania go do swoich wymagań poprzez włączanie lub wyłączanie dostępnych funkcji zgodnie z aktualnymi potrzebami, ale też zerowe koszty związane z przelewami.

Na rynku dostępne są dwa typy przelewów natychmiastowych: w systemie Express Elixir i BlueCash. Minusem przelewów natychmiastowych jest to, że – w przeciwieństwie do standardowych przelewów zlecanych przez internet – są przeważnie płatne. Przelew natychmiastowy kosztuje zazwyczaj od 3 do 5 zł. Jednocześnie atrakcyjne cenowo przelewy to coś, z czego klienci korzystają i na co liczą. Są także jednymi z najważniejszych elementów wpływających na zadowolenie z usług bankowych.

Santander Bank Polska zapewnia bezpłatne przelewy z Konta Jakie Chcę, w tym przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir lub BlueCash, a także wszystkie zlecenia stałe. Przelew natychmiastowy jest dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Przelewy zagraniczne

Santander Bank Polska, który należy do globalnej grupy finansowej obecnej na dziesięciu głównych rynkach na świecie, stawia również na bezgotówkowe i gotówkowe płatności zagraniczne. W ramach promocji „0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Grupy Santander za granicą", z której można skorzystać od 10 września 2018 r. do 9 września 2019 r., bank nie pobiera opłat za wypłaty w bankomatach należących do Grupy Santander za granicą debetowymi kartami płatniczymi dla klientów indywidualnych. Kolejna promocja, „Zlecenia płatnicze dewizowe za 0 zł", trwająca od 10 września 2018 r. do 30 września 2019 r. da klientom Santander Bank Polska możliwość dokonywania wybranych płatności dewizowych bez prowizji.

Mobilne płatności

Autopromocja
CYFROWA.RP.PL

Jak cyfrowa rewolucja wpływa na biznes i życie codzienne

CZYTAJ WIĘCEJ

Popularność płatności zbliżeniowych smartfonem w Polsce rośnie szybko – tylko Santander Bank Polska na koniec 2017 roku zaraportował ponad 6 mln płatności mobilnych. Klienci mają możliwość wyboru kilku form płatności smartfonem, w tym BLIK-a, HCE, Google Pay, Apple Pay. Dzięki aplikacji mobilnej Santander mobile można także zapłacić za bilety komunikacji miejskiej.

Jeśli ktoś ma Konto Jakie Chce, może o każdej porze i bez kolejki, nie szukając parkomatu, zapłacić za parking. Co więcej, płatność jest za rzeczywisty czas parkowania. Z Kontem Jakie Chcę można też dokonać płatności za podróż taksówką (w aplikacji widoczne są cena za kurs, czas oczekiwania i informacje o aucie).

Z jednego z badań MasterCard wynika, że co czwarty Polak chce w przyszłości płacić zbliżeniowo takim urządzeniem jak inteligentny zegarek czy opaska fitness. Więcej – era płatności poprzez wearables, czyli urządzenia będące elementem ubioru, już nadeszła. W Santander Bank Polska, wychodząc na poranny jogging, nie trzeba zabierać ze sobą portfela. W zamian można skorzystać z Garmin Pay – płatności zbliżeniowych smartwatchem.

Także dla firm

Santander Bank Polska rozwija też interesujące rozwiązania płatnościowe dla firm. Ostatnio dzięki Santander Bank Polska zadebiutował w Polsce SWIFT global payments innovation (SWIFT gpi) gwarantujący realizację przelewów w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

W przypadku rozliczeń pomiędzy kontrahentami na duże kwoty czy rozliczeń międzynarodowych ma to szczególne znaczenie. Kolejnym etapem rozwoju SWIFT gpi w Santander Bank Polska będzie udostępnienie klientom informacji o pobranych opłatach, lokalizacji i statusie płatności zagranicznej bezpośrednio w systemach bankowości elektronicznej.

W Santander Bank Polska firmy mogą inicjować przelewy także z kont prowadzonych... w innych bankach. Pozwala na to usługa Banki Zewnętrzne w bankowości elektronicznej iBiznes24. Ta funkcjonalność umożliwia zlecanie płatności krajowych i zagranicznych oraz raportowanie o stanie rachunków zarówno w ciągu, jak i na koniec dnia operacyjnego.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym o ciekawych produktach kredytowych, wraz z regulaminami określającymi zasady korzystania ze wszystkich promocji, oprocentowaniem i prowizjami, można znaleźć na stronie internetowej Santander Bank Polska: www.santander.pl