Według raportu Bloomberg Billionaires Index MacKenzie Scott ma majątek wyceniany na 68 mld dolarów. Od początku tego roku wzbogaciła się o 30,9 mld dolarów. Scott wyprzedziła w zestawieniu Francoise Bettencourt Meyers, która jest właścicielką 33 procent. udziałów w imperium L'Oreal - największego na świecie producenta kosmetyków. Jej majątek jest wyceniany na 66,8 mld dolarów.

Czytaj także: Musk na podium najbogatszych ludzi świata

Największą część majątku MacKenzie Scott stanowią akcje koncernu Amazon. W wyniku rozwodu z Jeffem Bezosem otrzymała w 2019 roku jedną czwartą akcji spółki należących do męża. W ciągu trzech ostatnich miesięcy wartość Amazona na giełdzie wzrosła o prawie 28 procent, a od początku roku - o ponad 90 procent.

W sumie Scott znalazła się na 12 miejscu zestawienia Bloomberga. Majątek jej byłego męża, który znalazł się na szczycie listy, wyceniany jest na 207 miliardów dolarów. W pierwszej 50 najbogatszych ludzi świata znalazły się także: Alice Walton (63,6 mld dolarów), Julia Flesher Koch (57,5 mld dol.), Jacqueline Mars (43,1 mld), Laurene Powell Jobs (35,3 mld), Abby Johnson (30,9 mld) oraz Yang Huiyan (27,8 mld).

MacKenzie Scott zapowiedziała, że znaczną część majątku zamierza przekazać na cele charytatywne. W styczniu tego roku sprzedała akcje Amazona warte 400 mln dolarów. W lipcu poinformowała, że przekazała 1,7 mld dolarów 116 organizacjom działającym m.in. na rzecz równości rasowej, demokracji ochrony społeczności LGBT oraz praw kobiet, a także uczelniom i bibliotekom.