„Laury Magellana" to konkurs organizowany od 2008 r. przez Korporację Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nagradzane są w nim osoby, które – podobnie jak Ferdynand Magellan, odkrywca i żeglarz – mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami zmieniającymi otoczenie.

– Przyświecają nam dwie idee. Pierwsza to promowanie tzw. postawy magellanowskiej, czyli swoistego wizjonerstwa  w biznesie, a druga to promocja wybitnych absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – tłumaczył w ostatnim wywiadzie dla „Rz" Marek Dworak, prezes Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Szukamy osób charakteryzujących się wytrwałością w prowadzeniu działalności gospodarczej, które za pośrednictwem tego konkursu chcemy promować. To ważne szczególnie teraz, w dobie spowolnienia gospodarczego – dodawał.

Co roku nagroda główna i tytuł „Magellana Roku" trafiają do osoby lub zespołu realizującego projekt, który ma znaczący, pozytywny wpływ na życie gospodarczo-społeczne Polski.

Wśród dotychczasowych laureatów są m.in. Leszek Balcerowicz za pomysł i uruchomienie „licznika długu publicznego" w Warszawie, a także Zygmunt Solorz-Żak i Tobias Solorz za największą transakcję przejęcia na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. W ubiegłym roku tytuł „Magellana Roku" trafił do księdza Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia „Wiosna", organizatora ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka".

Kandydatów można zgłaszać do 14 lutego 2014 r. Wystarczy wejść na stronę www.laurymagellana.pl i wypełnić formularz. Kategorie to: „Magellan Roku", „Debiut Roku", „Menadżer Roku".

– Rozpoczynamy poszukiwanie osób, które osiągnęły coś, co wydaje się niemożliwe, ludzi, którzy wykazali się magellanowską postawą zarówno w biznesie, jak i poza nim. Jestem przekonany, że, tak jak w poprzednich latach, i w tej edycji znajdziemy równie ciekawych kandydatów, którzy zmieniają naszą rzeczywistość na lepszą – zachęca Dworak.

Laureatów konkursu poznamy 14 marca 2014 r.

„Rz" jest patronem medialnym konkursu.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ