Schwarzenegger zatrzymany na lotnisku. Niemcy wszczęli dochodzenie

Arnold Schwarzenegger został zatrzymany na lotnisku w Monachium, po tym jak nie zgłosił do odprawy celnej luksusowego zegarka szwajcarskiego. Były gubernator Kalifornii i hollywoodzki gwiazdor spędził kilka godzin w komisariacie policji. Niemcy wszczęli przeciwko niemu dochodzenie. Odpowie za uchylanie się od płacenia podatków.

Publikacja: 17.01.2024 21:53

Arnold Schwarzenegger ma kłopoty

Arnold Schwarzenegger ma kłopoty

Foto: Bloomberg

„Po przylocie do Monachium, Arnold Schwarzenegger został zatrzymany na lotnisku przez policję, dowiedział się dziennik ”Bild", powołując się na źródło. Urząd Celny poinformował, że wszczęto dochodzenie przeciwko aktorowi w związku z uchylaniem się od płacenia podatków.

Jak wynika z publikacji, aktor kilka godzin przebywał w komisariacie lotniska. Powodem było znalezienie przy nim luksusowego szwajcarskiego zegarka Audemars Piguet, który, jak twierdził Schwarzenegger, ma zamiar sprzedać na aukcji. Z Monachium Schwarzenegger planował udać się do Kitzbühel w Austrii, gdzie odbywa się Światowy Szczyt Klimatyczny.

Niemiecka policja wszczęła dochodzenie przeciwko Schwarzeneggerowi

„Prowadzimy dochodzenie w sprawie Arnolda Schwarzeneggera w związku z uchylaniem się od płacenia podatków” – powiedział gazecie Thomas Meister, rzecznik Generalnego Urzędu Celnego w Monachium.

Aktor miał obowiązek zgłosić celnikom zegarek jako wwożony import. Cena nienoszonego zegarka Audemars Piguet zaczyna się od 25 tysięcy euro.

Schwarzenegger nie musiał przemycać zegarka na aukcję. Majątek aktora-gubernatora szacowany jest na co najmniej 1,5 mld dol.

Arnold Schwarzenegger
Kulturysta, aktor, gubernator

76-letni Schwarzenegger pochodzi z Austrii. Karierę aktorską rozpoczął pod koniec lat 60. Seria filmów „Terminator”, filmy „Red Heat”, „Total Recall”, „Conan Barbarzyńca”, „Junior” i inne przyniosły mu szeroką sławę i ogromne pieniądze. Z nimi wszedł do klanu Kennedych żeniąc się z Marią Shriver, której matka Eunice była siostrą prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Para rozwiodła się w 2021 r.
W 2003 r. Schwarzenegger został wybrany na gubernatora Kalifornii, a w 2006 r. został ponownie wybrany na drugą kadencję. Jego uprawnienia wygasły w 2011 roku, zgodnie z konstytucją państwa nie może sprawować funkcji przez trzecią kadencję.

Biznes
Potężne uderzenie w rosyjskie metale. Zabroniony import i handel na giełdach
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Grecja rozdaje pieniądze urlopowiczom, którzy stracili wakacje przez pożary
Biznes
Nowy pomysł Poczty Polskiej rozwścieczył pracowników. Myśleli, że to żart
Biznes
Sztuczna inteligencja sprzedaje samochody
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes
Polski rynek pracy nie tylko dla Polaków