Valuto działa od kilku miesięcy w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje konto multiwalutowe, do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i firm.

Serwis zdobył właśnie uznanie podczas zakończonej we wtorek wieczorem konferencji Finnovate, jednej z czterech najbardziej prestiżowych jeśli chodzi o technologie na rynku finansowym. Valuto zostało wyróżnione nagrodą Best of Show z uzasadnieniem iż swoją innowacyjnością ma szansę pobić rynek światowy.

Nagrody przyznawane są na podstawie głosowania gości, których w tym roku było ok. 1,5 tys. Oprócz polskiego serwisu wśród nagrodzonych znalazły się Capitali.se, DriveWealth, EyeVerify, IDscan Biometrics, Swipe Stox.

Zaprezentowało się także kilka innych polskich firm jak Asseco z nowym rozwiązaniem bankowości mobilnej, także ING prezentowało wprowadzany już model obsługi w tym kanale kont firmowych. Zaprezentowała się też firma VoicePIN, oferujące głosową identyfikację osób dzwoniących choćby do banków czy na infolinie. Na Finnovate prezentowała się też polska firma Kontomatik, która już została przejęta przez niemiecki fundusz. Ta spółka zajmuje się agregowaniem danych finansowych z konta bankowego.