Glock jest niezwykle popularny w USA, gdzie sprzedaż mocno rośnie. W całym 2015 roku Glock podwoił zyski w porównaniu z 2014 rokiem. W zeszłym roku zysk wyniósł 96,7 mln euro, a w 2014 - 46,5 mln euro - informuje dziennik "Wirtschaftsblatt", dodając, ze to rekordowy rok dla austriackiego producenta broni.

Niemiecki dziennik powołuje się na dane z austriackiej izby handlowej, ponieważ Glock nie udostępnia takich danych i nie komentuje swoich wyników publicznie. Według "Wirtschaftsblatt" obroty firmy gwałtownie wzrosły w zeszłym roku - o 55 proc. do 501 mln euro. Według gazety za ten wzrost odpowiada ogromny popyt na broń w USA, gdzie ogromna popularnością cieszą się dwa nowe modele pistoletów.

Glock już od lat jest jednym z najbardziej popularnych producentów broni na amerykańskim rynku. Po jego wyroby chętnie sięgają osoby prywatne, które chcą mieć pistolety "na własny użytek". Według danych firmy amerykański rynek jest dla firmy bardzo ważny, ponieważ generuje ponad połowę obrotów Glocka.

Firma Glock powstała w 1963 roku i jej właścicielem jest wciąż założyciel - obecnie 87-letni Gaston Glock. Firma ma siedzibę w miejscowości Deutsch-Wagram koło Wiednia i zatrudnia ponad 1300 osób. najpopularniejszym jak dotąd modelem był Glock 17 - chętnie używany przez policjantów i żołnierzy. W USA używa go policja, a w Austrii, Norwegii, Iraku oraz USA także wojsko.

W zeszłym rocku Glock zainwestował 25,2 mln euro w infrastrukturę, głównie nowe budynki i maszyny. Według mediów firma ma plany na dalszy rozwój.