W tym roku na warszawskim parkiecie mogą pojawić się nowi producenci gier. Wśród nich jest PlayWay - jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce. Powstał w 2011 r. i dotychczas, razem ze spółkami zależnymi, wyprodukował i wydał łącznie ponad 40 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w ok. 15 mln sztuk. Przeprowadzenie oferty planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2016 r., przy czym ostateczny termin uzależniony będzie m.in. od warunków rynkowych. Oferta będzie się składać zarówno z emisji nowych akcji Spółki, jak i sprzedaży już istniejących. Funkcję oferującego pełni Trigon DM, a doradcą prawnym jest Kancelaria Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

- Chcemy wejść na giełdę, by dalej dynamicznie rozwijać naszą działalność. Przeprowadzenie oferty publicznej jest uzależnione od zatwierdzenia prospektu przez KNF, a także od warunków rynkowych. Jej przeprowadzenie planujemy jeszcze w tym roku – mówi, cytowany w komunikacie, Krzysztof Kostowski, prezes i założyciel PlayWay. Dodaje, że do końca 2015 r. firma wyprodukowała ponad 40 gier z czego ponad 30 okazało się rentownych. – To relacja niemal niespotykana w naszej branży. Średni zwrot z jednej naszej gry w tym okresie to 7-krotność nakładów poniesionych na jej przygotowanie, a kilka naszych gier wykazało bardzo wysoką rentowność sięgającą nawet 60 razy budżet gry – wskazuje prezes.

„Nasza strategia zakłada tworzenie zdywersyfikowanego portfela tytułów gier, w celu uniknięcia ryzyka uzależnienia od pojedynczego tytułu, budowanie oraz włączanie do grupy nowych zespołów deweloperskich, a także pracę nad nowymi grami mobilnymi oraz grami przeznaczonymi na konsole" – informuje PlayWay.

Obecnie spółka tworzy gry z wyższymi budżetami produkcyjnymi. W najbliższym czasie zadebiutują m.in. Car Mechanic Simulator 2017, Agony czy UBOOT. Łącznie firma pracuje nad 60 tytułami gier i dodatków.