Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.07.2025 10:12 Publikacja: 25.09.2021 16:34
Mark Gyetvay, wiceprezes Novatek
Foto: Aaron M. Sprecher
W ostatni piątek 24 września wieczorem wyszedł za kaucją w wysokości 80 mln dolarów. Zgodził się na areszt domowy, oddał paszport i założył elektroniczną bransoletkę. Sędzia oskarżył go o unikanie płacenia podatków w USA przez wiele lat i brak zadeklarowania w urzędzie podatkowym (Internal Revenue Service) przychodów w wysokości 40 mln dolarów, oraz ukrywanie na niezadeklarowanych kontach 93 mln dol. Gyetvay jest Amerykaninem, ale od 2 lat ma rosyjskie obywatelstwo,od 5 lat również włoskie. W Novateku odpowiada w za finanse.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Unia i Chiny zaostrzają retorykę handlową po wizycie chińskiego ministra spraw zagranicznych. W Polsce pojawia s...
Kolejne już w Rosji zagrabienie prywatnego majątku przez reżim. Tym razem chodzi o producenta złota. Działania K...
Przedsiębiorcy za Odrą obawiają się, że ewentualne wprowadzenie poboru dodatkowo zmniejszy dostępność siły roboc...
Amerykański Senat i Izba Reprezentantów przegłosowały „Big Beautiful Bill” Trumpa, branża logistyczna ostrzega p...
Fundacje rodzinne stają się coraz popularniejszym narzędziem dla polskich przedsiębiorców oraz rodzin biznesowyc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas